Definicja pozycjonowania

Pozycjonowanie stron– jest bardzo efektywnym narzędziem reklamy w internecie. Decyduje o tym jak szybko i łatwo potencjalni klienci mogą znaleźć daną stronę internetową, nie znając nazwy firmy, a jedynie szukając oferowanych przez nią usług lub produktów.

Definicja branży SEO jest taka, że zawsze warto pozycjonować stronę internetową dla firmy, agencje seo znające się na rzeczy robią ciężką prace.

Wyszukiwarka – na chwilę obecną ponad 95% osób w Polsce korzysta z wyszukiwarki Google.

Frazy kluczowe – hasła, których klienci używają przy wyszukiwaniu konkretnej rzeczy, np. „meble”, „hotel”,”nauka jazdy Lublin ” etc

Dlaczego?

Większość potencjalnych klientów szukając firmy za pośrednictwem internetu korzysta z wyszukiwarki Google. Badania statystyczne wykazały, że zwracają oni jedynie uwagę na firmy, które pojawią się na pierwszej stronie po wyszukaniu, czyli w pierwszej dziesiątce wyników.

Jak?

Posiadanie samej strony internetowej nie przesądza o sukcesie. Żeby zdobyć jak najwięcej klientów za pośrednictwem internetu, należy dążyć, aby jak największa ilość potencjalnych klientów weszła na daną stronę internetową. Osiągnąć to można dzięki dobremu pozycjonowaniu strony. Strona powinna się pojawiać w pierwszej dziesiątce wyników po wpisywaniu różnych fraz kluczowych, im ich więcej, tym lepiej. Część klientów, którzy w ten sposób trafi na Państwa stronę zdecyduje się skorzystać z proponowanych przez nią usług, bądź produktów.

Po co?

Powinni Państwo mieć świadomość, że codziennie setki tysięcy osób wyszukuje po różnych frazach kluczowych usług lub produktów oferowanych przez Państwa firmę. Trafiają do wielu innych firm będących Państwa konkurencją. Dzięki dobremu pozycjonowaniu to na Państwa stronę mogą oni trafić w pierwszej kolejności. Zatem dobre wypozycjonowanie strony zagwarantuje Państwu bardzo duży wzrost odwiedzin na stronie, a to pociągnie za sobą większą ilość klientów.

  • Pozycjonowanie stron

    Pozycjonowanie polega na podniesieniu pozycji strony internetowej w wyszukiwaniach […]

  • Kampanie Adwords

    Stworzyć kampanie adwords, czy wybrać pozycjonowanie, to często zadawane pytanie […]

  • Definicja pozycjonowania

    Co to jest pozycjonowanie w marketingu internetowym, frazy kluczowe, wyszukiwarka […]